Haberler

08 Haziran 2022

Ebru Sanatı TİKA aracılığıyla Zanzibar’da Tanıtıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ile Tut Elimi Derneği ve Assalam Vakfı iş birliğinde Tanzanya’da ebru sanatı atölye çalışması yapıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen proje ile Tut Elimi Derneği ve Assalam Vakfı iş birliğinde Türkiye ve Tanzanya arasındaki kültürel etkileşimin ve iş birliğinin artırılması amacıyla Tanzanya’da ebru sanatı atölye çalışması yapıldı.

Ebru eğitmeni tarafından Zanzibar’da 1 hafta süren programa 40 kursiyer katıldı.

Türkiye’den getirilen ebru setleriyle ebru sanatını yakından tanıma, öğrenme ve uygulama fırsatı bulan kursiyerler, geleneksel Türk motiflerinin yanında Afrika desenlerini ebru kâğıdına aktardılar.

Kursiyerlerden Hajra Jumanne, böylesine güzel bir programa ilk kez katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, TİKA’ya verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Program sonunda kursiyerlere sertifikaları verildi.

Sonraki Haber

Kıbrıs Türklerinin Mücadelesi TİKA'nın Desteğiyle Hazırlanan “Gol Atan Cepheye” Belgeselinde Anlatılıyor

Kıbrıs Türklerinin yıllar süren mücadelesinde futbolun oynadığı rolü anlatan “Gol Atan Cepheye” belgeselinin gösterimi başkentte yapıldı. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle hazırlanan “Gol Atan Cepheye” belgesel filminin gösterimi Ankara'daki CerModern Sanat Galerisi'nde...