Haberler

26 Mart 2014

Eğitimlerini Tamamlayan Kosovalı Doktorlara Sertifikaları Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Ankara Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesinde eğitimlerini tamamlayan 10 kişilik Kosova Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı personeline sertifikaları verildi.

TİKA ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen doktor eğitimi programları devam ediyor. Bu çerçevede TİKA ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Kosova Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı personelinden toplam 40 kişiye 10 kişilik 4 grup şeklinde 2014 yılı içerisinde Türkiye’de eğitim ve araştırma hastanelerinde eğitim verilecek. Bu çerçevede Kosova Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı personelinden 10 kişilik ilk grup Ankara Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesinde eğitimlerini tamamladı.

TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerin sağlık personeline yönelik Türkiye’de düzenlediği eğitimlerle anılan ülkelerin sağlık personelinin kapasitesinin artırılmasına büyük katkı sağlıyor. Bu çerçevede Kosovalı sağlık personeline yönelik düzenlenen eğitim programı kardiyak anestezi, perfüzyon, anestesi, kardiovasküler cerrahi, elektrostimülasyon ve endoskopi alanlarında gerçekleştirildi.

TİKA ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Kosovalı sağlık personeline yönelik düzenlenen eğitim programları Kosova’da sağlık alanında kapasitenin artırılması adına büyük önem taşıyor. Bu çerçevede söz konusu eğitim programından duyduğu memnuniyeti dile getiren katılımcılar, eğitim programının çok faydalı geçtiğini belirterek, desteklerinden dolayı TİKA ve Sağlık Bakanlığı’na teşekkürlerini ilettiler. Eğitimlerini tamamlayan katılımcılar sertifikalarını aldılar.

Sonraki Haber

TİKA Kurtuba'da Yüzlerce Yıl Sonra Ezan Okunan Mescidi Onaracak

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, İspanya’nın Kurtuba (Cordoba) şehrinde tarihi Kurtuba Camii’ne 100 metre mesafede bulunan mescidi onaracak. Cordoba’nın eski şehir olarak bilinen Mezquita (Camii) bölgesinde 1994-1995’de eğitime başlayıp, 1999’da kapatılan İbn-i Rüşd Üniversitesi’nin...