Haberler

22 Kasım 2013

Eğitimlerini Tamamlayan Moritanyalı Doktorlara Sertifikaları Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Moritanya İslam Cumhuriyeti ile sağlık alanında ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında Nouakchott Anne-Çocuk Hastanesinde görevli 10 kişilik doktor, ebe ve hemşireye Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın sağlığı ve doğum konularında eğitim verildi.

TİKA ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın sağlığı ve doğum konularında eğitimlerini tamamlayan heyet düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen törene, Malatya Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Öznur Çalık, Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Halil İbrahim Yakut, Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Salim Erkaya, Türkiye Aile Planlaması Derneği Başkanı Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu ve TİKA yetkilileri katıldı.

Malatya Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Çalık, bu yıl içinde gitmiş oldukları Moritanya’da yaşanan sıkıntılara üzülerek şahit olduklarını belirterek, her iki ülke arasında imzalanan protokoller kapsamında Moritanya’dan gönderilecek olan hekimlere Türkiye’de eğitim verilmesi paketi bulunduğunu ifade etti. Yapılan bu işbirliği Türk halkının, Moritanya halkına olan desteğinin bir göstergesi olduğunu ifade eden Malatya Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Çalık, “Bugün bu hedeflerden birine ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu projede emeği geçen başta TİKA olmak üzere herkese huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca eğitim programına katılan ve sertifika almaya hak kazanan Moritanyalı dostlarımıza da başarılar diliyorum” diye konuştu. Tören, Moritanyalı heyetin sertifikalarını alması ile sona erdi.

Sonraki Haber

Pakistan'da Selzedelere Yemek Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Pakistan’ın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Khubaib Foundation işbirliğinde 700 Pakistanlı selzedenin 1 ay boyunca günlük yemek ihtiyaçları karşılandı. Pakistan iklim koşulları gereği muson iklim kuşağına sahip olması...