Haberler

08 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Afganistan’da Yetimler İçin Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan ayında Afganistan’da Mahmud Raki yetimhanesinde kalan toplam 100 öğrenci için iftar programı düzenledi.

Bu Ramazan ayında da yetimleri yalnız bırakmayan TİKA, Kapisa ilinde bulunan Mahmud Raki yetimhanesinde kalan toplam da 100 öğrenci ile iftar sofrasını paylaştı. İftar programına, yetimhanede kalan farklı yaş gruplarından olan öğrenciler dışında; Kapisa il valisi Sn. Abdul Latif Murad ve  yetimhane yetkilileri katıldı.

Yetimhane yetkilileri, programın öğrenciler için bir farklılık oluşturduğunu ve yetimlerin çok mutlu olduklarını belirttiler. Afganistan ile Türkiye arasındaki dostluğa ve kadimi ilişkilere değinen yetkililer, “Türkiye devletine ve halkına şükranlarımızı sunuyor ve dualarımızı gönderiyoruz” ifadelerini kullandılar. İftar sonrası akşam namazını cemaatle kılan öğrenciler, namaz sonrası Türkiye ile Afganistan dostluğunun daim olması ve iki ülkenin her türlü müsibetlerden korunması için toplu dua ettiler.

 

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Güney Amerika’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Erenler Sofrası programı kapsamında Güney Amerika ülkeleri Paraguay ve Şili’de 600 aileye gıda ve hijyen paketleri dağıtıldı. 2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı...