Haberler

01 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Hırvatistan'da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), "Erenler Sofrası" kapsamında Hırvatistan'ın Vojnic beldesindeki ihtiyaç sahiplerine gıda malzemelerinden oluşan 220 ramazan kolisi ulaştırdı.

Vojnic Belediye Başkanı Nebojsa Andric, yardımları nedeniyle TİKA'ya teşekkür ederek, merkezden uzak oturan vatandaşların ramazan paketlerinin adreslerine götürüleceğini söyledi. TİKA Zagreb Koordinatörü Sedef Bulut da yardımların insanların günlük ihtiyaçlarına göre hazırlandığını, ailelerin temel gereksinimlerinin karşılanmaya çalışıldığını ifade etti. Bulut, 2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından "Yunus Emre ve Türkçe Yılı", "Hacı Bektaş Veli Yılı" ve "Ahi Evran Yılı" olarak ilan edilmesi dolayısıyla TİKA'nın başlatmış olduğu "Erenler Sofrası" ile Hırvatistan'da 1700 ramazan paketi dağıtılacağı ifade etti. 

Hırvatistan'daki belediyeler ile işbirliğinde yürütülen çalışma kapsamında ramazan sonuna kadar 32 ton gıdanın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması planlanıyor.

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası Somali’de İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürdü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Erenler Sofrası Ramazan programı kapsamında Somali’nin başkenti Mogadişu’da mültecilere ve Somaliland’ın başkenti Hargeysa’da engellilere ve köyde yaşayan muhtaç ailelere gıda paketi dağıtımı gerçekleştirdi. Paylaşma ikliminin hâkim olduğu Ramazan...