Haberler

10 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Tayland’da Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tayland'ın güneyindeki Chana’da ihtiyaç sahibi 1.200 aileye gıda paketi ulaştırdı.

2021 yılının Anadolu’nun manevi mimarları olan Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Veli Yılı ilan edilmesi vesilesiyle TİKA tarafından Anadolu’nun kalbi olarak görülen değerlerden ilham alınarak “Erenler Sofrası” teması ile yürütülen Ramazan ayı programı ile Tayland'ın güneyindeki Chana'da yaşayan 1.200 aileye gıda paketi ulaştırıldı. Pandemi şartları nedeniyle sosyal mesafeye dikkat edilerek en az temasla gıda kolilerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen programa CICOT Genel Sekreteri ve Tayland-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi Dr. Surin Palarea da katıldı. Palarea; “ TİKA Başkanlığı başta olmak üzere dağıtımda emeği olanlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2021 yılının Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı ilan edilmesi kapsamında TİKA, bu yıl 5 kıtadan 87 ülkede gerçekleştirdiği, dayanışma ikliminin hakim olduğu Ramazan Ayı Programları ile ülkemizin paylaşma kültürü dünyanın dört bir yanına taşınıyor. 

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Kırgızistan’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kırgızistan Sağlık ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı işbirliğinde ihtiyaç sahibi 500 aileye gıda ve hijyen malzemesi desteği sağladı. İçinde yağ, şeker, un, çay, pirinç, makarna, hurma, bisküvi, tıbbi maske, antiseptik...