Haberler

12 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Uruguay’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Erenler Sofrası Programı kapsamında Türkiye’nin Montevideo Büyükelçiliği iş birliğinde Uruguay’da ihtiyaç sahibi 300 aileye ulaştırılmak üzere Ramazan paketi dağıtım programı gerçekleştirildi.

Dağıtım törenine Türkiye’nin Montevideo Büyükelçisi Hüseyin Müftüoğlu’nun daveti üzerine Montevideo’daki Filistin Büyükelçisi Nadya Rasheed de katıldı. İki Büyükelçi tarafından yapılan konuşmalarda dünya üzerindeki tüm müslümanların barış ve huzur içinde idrak ettikleri Ramazan ayının sona erdiği bu günlerde Kudüs ve Filistin’de yaşananların herkesi dehşet ve üzüntüye düşürdüğü belirtildi. Törende Filistin halkının maruz kaldığı şiddet kınandı ve tüm Uruguaylılara Filistin halkıyla birlik ve dayanışma çağrısı yapıldı.

Büyükelçi Müftüoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türk Hükümeti’nin ve Türk kuruluşlarının Filistin halkının haklı mücadelesinin ve vazgeçilmez haklarının uluslararası alanda etkin şekilde sürdürülmesi ve korunması noktasında diplomatik temas ve çabalarını yoğun şekilde sürdürdüğünün altını çizerek, Türkiye’nin her zaman Filistin halkının yanında olacağını ifade etti.

Filistin Büyükelçisi Rasheed ise bugün uluslararası kefiye günü olduğunu vurgulayarak, Filistin halkının en önemli sembollerinden olan kefiyeye ait bu özel günün aynı zamanda Uruguay halkıyla Filistin halkı arasında bir dayanışma günü olmasını dilediğini belirtti ve her zaman Filistin’in yanında olan Türkiye’ye teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

Litvanya’da Karay Türkleri ve Tatar Toplumu “Erenler Sofrası”nda

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Erenler Sofrası Programı kapsamında Litvanya’da ihtiyaç sahiplerine gıda dağıtımı gerçekleştirildi. TİKA’nın “Erenler Sofrası” programı kapsamında temin ettiği gıda paketleri Vilnius’ta Büyükelçi Gökhan Turan tarafından Litvanya Müslüman Dini...