Haberler

11 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Vietnam'da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Erenler Sofrası Programı kapsamında Vietnam'da 500 aileye ramazan paketleri ulaştırıldı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından, 2021 yılının Anadolu’nun manevi mimarları olan Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Veli Yılı ilan edilmesi vesilesiyle TİKA tarafından Anadolu’nun kalbi olarak görülen değerlerden ilham alınarak “Erenler Sofrası” teması ile yürütülen Ramazan ayı programı çerçevesinde, Vietnam'da yaşayan 500 aileye Ramazan paketleri ulaştırıldı. 

Vietnam'ın kuzeyinde yer alan Giang, Tay Ninh ve Binh Duong şehirlerinde Kovid-19 salgını kapsamında alınan sağlık tedbirleri uyarınca sosyal mesafeye dikkat edilerek en az temasla gıda kolilerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

TİKA, dayanışma ikliminin hakim olduğu ramazan ayında, ülkemizin paylaşma kültürünü dünyanın dört bir yanına taşımaya devam ediyor. 

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Afganistan’da İhtiyaç Sahibi Aileler için Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’ın Herat ve Nimruz eyaletlerinde ihtiyaç sahibi 600 aileye gıda yardımı yaptı. TİKA’nın Afganistan Herat Program Koordinasyon Ofisi tarafından Ramazan ayı münasebetiyle Herat ve Nimruz Vilayetleri’nde ihtiyaç sahibi...