Haberler

07 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Zimbabve’de İhtiyaç Sahipleri İçin Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ve T.C. Harare Büyükelçiliği işbirliğinde Zimbabve’de Kovid-19 salgınından dolayı zor şartlarda yaşayan 2.000 aileye gıda yardımı ulaştırıldı.

 Mart ayında Dünya Gıda Programı (WFP) Zimbabve’de yaşanan açlık değerlerinin geçen yıla kıyasla arttığını ve ülkede 2.4 milyon insanın temel gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını açıklamıştı. Ayrıca Kovid-19 nedeniyle yaşanan karantina yüzünden insanların maaşlarını alamadıklarını ve yağış sezonunun beklenilen düzeyde verimli olmaması nedeniyle de gıda kıtlığının yaşandığı belirtilmişti.

Başkent Harare’ye 25km uzaklıkta olan Chitungwiza bölgesinde yapılan dağıtımda hazır bulunan Büyükelçilik yetkilileri, TİKA aracılığıyla Zimbabve’nin sosyal, politik ve ekonomik kalkınmasını desteklemeye hazır olduklarını ifade etti. Başkent’ten 270 km uzaklıkta olan Masvingo’ya kadar uzanan gıda yardımı programı Concession, Boroma, Buhera, Mbizo, Kwekwe, Bulawayo, Macheke ve Kadomo’da toplamda 2.000 aileyi kapsayacak şekilde gerçekleştirildi.

 

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Gine’de

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Erenler Sofrası programı kapsamında Batı Afrika ülkesi Gine’de Covid-19’dan olumsuz etkilenen 1.000 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi dağıtıldı. Küresel bir sorun olmaya devam eden Kovid-19 Batı Afrika...