Haberler

25 Şubat 2015

Fildişi Sahilleri ve Burkina Faso'dan Gelen Radyo Personeline Eğitim Desteği

Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Afrika ile Medya Alanında İşbirliği Projesi kapsamında Fildişi Sahilleri ve Burkina Faso’dan gelen radyo personelinin İstanbul’da eğitim almasını sağladı.

TİKA birçok Afrika ülkesinde kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri işbirliğinde medya projeleri gerçekleştirmektedir. Ülkemizin Afrika’ya açılım politikası çerçevesinde Afrika ülkeleri ile medya alanında ilişkilerin geliştirilmesi önem arz etmektedir.

TİKA tarafından Batı Afrika ülkelerinden Fildişi Sahilleri ve Burkina Faso’da yayın yapan radyolarda çalışan 16 kişiye İstanbul’daki çeşitli radyo istasyonlarında ve TRT İstanbul Radyolarında mesleki eğitim verilmesi sağlandı.  Söz konusu eğitim kapsamında program yapımcılığı, canlı yayın teknikleri, teknik ekipman bakım ve onarımı, haber teknikleri, program sunumu konularında eğitim verildi.

             Eğitim programına katılanlara, Uluslararası Mesleki ve Teknik Eğitim Programı TÜRKMEK kapsamında “Bilgisayar İşletmenliği ve Ofis Uygulamaları” eğitimi de verilmesi sağlandı.

Sonraki Haber

Bangladeş Dakka Tıp Koleji Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezine Ekipman ve Sarf Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından, Bangladeş’te bulunan Dakka Tıp Koleji Araştırma Hastanesi’nin Yanık Tedavi Merkezi’ne sağlık ekipmanları ve sarf malzemesi desteğinde bulunuldu. Bangladeş’in başkenti Dakka’da ülkenin en büyük hastanesi durumunda bulunan Dakka Tıp...