Haberler

02 Ekim 2023

Filistin’de Askeri Spor Federasyonu İçin ‘Spor Salonu’ Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Filistin'in Ramallah kentinde bulunan Askeri Spor Federasyonu için modern bir spor salonu kurulmasına destek verdi.

Federasyon üyesi sporcuların ve takımların fiziksel performanslarını artırmak, düzenli antrenman programları oluşturmak ve sporcuların özel spor salonlarına gitmek için yaptığı harcamalardan tasarruf etmek amacıyla, Ramallah merkezinde atıl durumda bulunan bir salon yeniden düzenlenerek spor salonuna dönüştürüldü.

Spor malzemeleri ve ekipmanları ile donatılan salonun açılış törenine, T.C. Kudüs Başkonsolosu Ahmet Rıza Demirer, Askeri Spor Federasyonu Başkanı Tuğgeneral Amal Khalife, TİKA Filistin Koordinatörü Orhan Aydın, Kudüs Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Cengiz Eroğlu ve federasyon yetkilileri katıldı.

Askeri Spor Federasyonu hakkında

1994 yılında Filistin Ulusal Yönetimi'nin kuruluşundan sonra, merhum Filistin Devlet Başkanı Yaser Arafat'ın talimatıyla oluşturulan Askeri Spor Federasyonu; futbol, voleybol, atletizm, dövüş sanatları, okçuluk, masa tenisi, yüzme ve binicilik gibi çeşitli spor dallarını bünyesinde barındırıyor.

Federasyon, ülkedeki kolluk kuvvetlerinden gelen takımlar ve sporcular için yurt içinde düzenlenen müsabakaların yanı sıra, uluslararası turnuvalarda da Filistin'i temsil etmeye devam ediyor.

Sonraki Haber

TİKA, Afganistan’da Mevlana ve Âşık Veysel'i Anma Programları Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle, Mevlana ve Âşık Veysel'i anma ve anlama programları düzenlendi. 2023 Mevlana Yılı'nın Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle ilan edilmesi nedeniyle, TİKA ve Herat Yazarlar Birliği iş birliğiyle, 30 Eylül 2023...