Haberler

20 Mart 2018

Gambiya Devlet Başkanı Barrow TİKA Başkanı Serdar Çam'ı Kabul Etti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam ve beraberindeki heyet, temaslarda bulunmak üzere geldiği Gambiya'da Devlet Başkanı Barrow tarafından kabul edildi.

Gambiya Devlet Başkanı Adama Barrow, şubat ayında Türkiye'ye gerçekleştirdiği resmi ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkileri stratejik ortaklık düzeyine çıkardığını belirtti. TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam ve beraberindeki heyet, temaslarda bulunmak üzere geldiği Gambiya'da Devlet Başkanı Barrow tarafından kabul edildi. Ziyaret çerçevesinde TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Barrow, Türkiye’nin Banjul Büyükelçisi İsmail Sefa Yüceer ve Dışişleri Bakanı Ousainou Darboe ile bir araya geldi.

Görüşmede, Barrow, şubat ayında Türkiye'ye gerçekleştirdiği resmi ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkileri stratejik ortaklık düzeyine çıkardığını kaydetti. Türkiye'nin sağlık alanında Gambiya'ya verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini ileten Barrow, "Çam'ın buraya gerçekleştirdiği ziyareti Türk hükümeti ve Erdoğan'ın bize her konuda yardımcı olacaklarını simgeliyor." dedi.

Barrow, Türkiye'nin Gambiya devlet hastanesini yenileceğini ifade ederek, ülkenin ulusal meclisini genişletmesine de yardımcı olacağını söyledi. Türkiye’nin Banjul Büyükelçisi Yüceer ise İslam Birliği Teşkilatı Konferansına ev sahipliği yapan Türkiye'nin, 2019'da Gambiya'nın ev sahipliği yapma konusunda da yardımcı olacağını ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA Arnavutluk’ta Teknik İşbirliği Projelerini Sürdürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arnavutluk’ta Tiran Belediyesi’ne, yangınla mücadelede ekipman ve araç desteğinde bulundu. Arnavutluk genelinde planladığı çeşitli teknik yardım ve işbirliği projelerini hayata geçirmeye başlayan TİKA, Tiran Belediyesi’ne, yangınla mücadelede...