Haberler

07 Ağustos 2014

Gana Kumasi Paragon Vakfı'na Bilgisayar Sınıfı Desteği

Batı Afrika ülkelerinden Gana’nın Kumasi şehrinde faaliyet gösteren Paragon Vakfı’na, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından bilgisayar ve büro ekipmanları desteğinde bulunuldu.

TİKA, Gana’da birçok alanda gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Gana’da gerçekleştirdiği projelerle ülkenin önemli sorunlarına ciddi katkılarda bulunan TİKA, Gana’nın Kumasi şehrinde faaliyet gösteren Paragon Vakfı’na bilgisayar ve büro ekipmanları desteğinde bulundu.

2013 yılında faaliyete geçen söz konusu vakıf, açmış olduğu Gençlik ve Kültür Merkezi’nde öğrencilere bilgisayar, Türkçe, Arapça ve İngilizce dil kursları veriliyor. Aynı zamanda Gana genelinde 10 üniversitede düzenli seminer ve kişisel gelişim konferansları düzenleniyor. Türkiye’de yükseköğrenimlerini yapmış Ganalılar tarafından yönetilen Paragon Vakfı, ayda en az 2000 kişiye hitap eden etkinlikleriyle, bölgede Müslüman nüfusun manevi anlamda beslenmesine büyük katkı sağlıyor.

Türkiye’de eczacılık eğitimi görmüş olan Vakıf Başkanı Nasıru Deen Abdul, TİKA tarafından temin edilen malzeme ile daha çok sayıda insana hizmet götürecek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, TİKA’ya teşekkürlerini iletti. TİKA tarafından temin edilen malzemeler düzenlenen törenle yetkililere teslim edilirken, törene katılan bayan öğrenciler de, Türkiye’yi yanlarında hissettikleri için, bundan böyle geleceğe daha umutla bakacaklarını kaydettiler.

TİKA’nın oto tamirciliği, kasapçılık, tarım alanındaki mesleki eğitim kurslarından istifade etmek üzere daha önce Türkiye’ye gelmiş olan zanaatkârlar da, törene iştirak ederek, Türkiye’yi yanlarında hissetmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Sonraki Haber

Azerbaycanlı Gazetecilere Yayıncılık ve Masaüstü Yayıncılık Eğitimi Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Bakü Koordinatörlüğü tarafından Türkiye-Azerbaycan Medya Emekdaşlık İşbirliği Programı kapsamında Azerbaycan’dan 19 medya temsilcisine Genç Medya Mensupları için E-Yayıncılık ve Masaüstü Yayıncılık Eğitimi düzenlendi. TİKA, Azerbaycan’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam...