Haberler

03 Temmuz 2014

Gine Bissau Dışişleri Bakanlığı'na Ofis ve Bilişim Malzemeleri Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Gine Bissau Dışişleri Bakanlığı’na ofis ve bilişim malzemeleri desteğinde bulunuldu.

TİKA’nın Afrika çapında gerçekleştirdiği teknik yardım projeleri bütün hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda, Gine Bissau Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’ye yapmış olduğu destek talebi çerçevesinde TİKA tarafından, söz konusu bakanlığa temin edilen ofis ve bilişim malzemeleri düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.

Başkent Bissau’da bulunan Gine Bissau Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlenen törene Türkiye Cumhuriyeti Fahri Konsolosu M. Agnelo Augusto Regala Lima Gomes, Gine Bissau Dışişleri Bakanı Fernando Delfin Da Silva ve TİKA yetkilileri katıldı.
Gine Bissau Dışişleri Bakanı Da Silva törende yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Gine Bissau’ya yaptığı yardımlardan büyük memnuniyet duyduklarını ve Türkiye’nin önemli bir partner olarak ülkeleri ile yaptığı işbirliğinin her geçen gün arttığını dile getirdi. Gine Bissau Dışişleri Bakanı Da Silva, TİKA yetkililerine ülkelerinde bulunmalarından dolayı müteşekkir olduklarını ifade ederek konuşmasını tamamladı.

Gine Bissau’da bulunan TİKA yetkilileri, TİKA tarafından yürütülen projelerin tamamlanmasının yanı sıra, Gine Emniyet Teşkilatı’nın Türkiye’ye iletmiş olduğu, Emniyet Binası Restorasyonu dair taleplerini değerlendirmek üzere gerekli teknik incelemelerde bulundu.

Sonraki Haber

TİKA'dan Türkmenistan Kültür Haftası Etkinliklerine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Türkmenistan Kültür Haftası etkinliklerine Tunus ve Kenya’dan katılım sağlandı. Geçtiğimiz yıl Avaza Milli Turizm Bölgesinde ilki düzenlenen Türkmenistan Kültür Haftası etkinlikleri bu yıl Türkmenistan’ın kuzeyinde yer alan Daşoğuz’da...