Haberler

05 Ocak 2016

Gine Bissau Kentleşme İnşaat ve Bayındırlık Bakanlığı’na Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gine Bissau Kentleşme İnşaat ve Bayındırlık Bakanlığı’na büro ve bilişim malzemeleri desteğinde bulunuldu.

Gine Bissau’da farklı sektörlerde önemli projelere imza atan TİKA projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda BM’nin En Az Gelişmiş Ülkeler (EAGÜ) listesinde yer alan Gine Bissau’da Kentleşme İnşaat ve Bayındırlık Bakanlığı’nın kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi için TİKA tarafından ihtiyaç duyulan büro ve bilişim malzemeleri temin edilerek düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.

TİKA tarafından temin edilen malzemeler Bakanlık merkez binasında düzenlenen törene, Kentleşme İnşaat ve Bayındırlık Bakanı Joao Antonio de Cruz Almeıda, T.C. Dakar Büyükelçisi Nilgün Erdem Arı ve TİKA Dakar Koordinatör Yardımcısı Mert Barış katıldı.

Törende açıklamalarda bulunan Kentleşme İnşaat ve Bayındırlık Bakanı Almeida, Türkiye ile TİKA’ya destek ve işbirliğinden dolayı teşekkür ederek iki ülke arasındaki işbirliğinin önümüzdeki dönemlerde de devam etmesi temennisinde bulundu. T.C. Dakar Büyükelçisi Arı ise, iki ülke arasındaki işbirliğinin TİKA aracılığı ile çok çeşitli alanlarda sürdüğünü vurgulayarak mevcut olumlu ilişkilerin bundan sonra da devam edeceğini ifade etti. 

Sonraki Haber

Etiyopya’da Bedessa Preparatory School’a Laboratuvar ve Bilgisayar Sınıfı Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Etiyopya’yı oluşturan dokuz eyaletten biri olan Oromia Eyaleti’nde bulunan Bedessa Preparatory School’a laboratuvar ve bilgisayar sınıfı kurulumu gerçekleştirildi. Etiyopya’yı oluşturan dokuz eyaletten biri olan Oromia Eyaleti Etiyopya’nın...