Haberler

10 Temmuz 2014

Gine Bissau Televizyonu'na Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Gine Bissau’nun tek devlet televizyon kanalı olan Gine Bissau Televizyonu’na malzeme desteğinde bulunuldu.

Gine Bissau’nun tek devlet televizyon kanalı olan Gine Bissau TV’ye, TİKA tarafından stüdyo malzemeleri desteği verildi. Temin edilen malzemeler, TİKA’nın ülkede yürüttüğü projelerin takibi çerçevesinde, ülkeyi ziyaret eden TİKA heyeti tarafından, Gine Bissau TV’de düzenlenen teslim töreniyle televizyon kanalı genel sekreterine teslim edildi.

Törende TİKA yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, TİKA’nın Gine Bissau’nun haritada küçük bir ülke olarak görünse de öneminin Türkiye açısından büyük olduğu vurgulanarak, verilen malzemelerin televizyon kanalına yeni yayın döneminde güç vermesi temenni edildi.

Törenin ardından Gine Bissau TV yetkilileri tarafından, TİKA yetkililerine televizyon kanalı tanıtılarak, yeni ihtiyaç talepleri kendilerine iletildi. TİKA tarafından gerçekleştirilen söz konusu proje ile medya alanında bütün Afrika ülkelerine yaptığı yardımlara bir yenisini daha ekledi. Medya alanında 2012 yılında, TİKA tarafından Gine Bissau’da Mansoa Yerel Radyosu’na teknik donanım desteği verilmişti. Faaliyet gösterdiği ülkelerde birçok başarılı projeye imza atan TİKA’nın Gine Bissau’ya yönelik projeleri aratarak devam edecek.

Sonraki Haber

Belize'de Sağlık Alanında Faaliyetler Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından toplam 340.000 nüfusa sahip Belize’nin Başkenti Belize City’de faaliyet gösteren Karl Heusner Memorial Hastanesi’nin Pediatrik Yoğun Bakım Ünitesine tıbbi cihaz ve donanım desteği sağlandı. Türk İşbirliği ve Koordinasyon...