Haberler

08 Haziran 2018

Gine Konakri’de TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gine Konakri’de 750 kişilik iftar programı düzenlendi.

TİKA tarafından Gine Konakri’de, TİKA Başkan Yardımcısı Ali Maskan’ın katılımıyla Cite Des Solidarite Yardımlaşma ve Dayanışma Sitesi – Engelliler Merkezinde 750 kişilik iftar programı düzenlendi.

İftar programına Gine Cumhuriyeti tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mariama Sylla ve Gine Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı Genel Sekreteri Aly Jamal Bangoura ile Türkiye Cumhuriyeti Konakri Büyükelçisi Hatice Nur Sağman katıldı.

Engellilerin oluşturduğu sitede kurulan çadırlarda ve dışarıya açılan servis yerlerinde yemekler ikram edildi. Tekerlekli sandalyesi olmayan ve evinden dışarı çıkamayan bölge sakinlerinin evlerine yemek, içecek ve meyve servisi yapıldı.

Sonraki Haber

Afganistan’da Yetimlere Oyun Parkı

Afganistan’ın Herat vilayetinde bulunan Şeyh Zeyneddin Hâfi Yetimhanesi’nin oyun parkı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından hizmete açıldı. Herat’ta Şeyh Zeyneddin Hâfi Yetimhanesi’ne TİKA Tarafından yaptırılan oyun parkı hizmete açıldı. 100 çocuğun bir arada...