Haberler

12 Ocak 2015

Gökoğuz Yeri’nin 20. Kuruluş Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Gökoğuz Yeri’nin 20. Kuruluş Yıldönümü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın destekleriyle Kongaz’da düzenlenen törenlerde coşkuyla kutlandı.

Gökoğuz Yeri’nin özerkliğinin kabul edilişinin 20.yılı vesilesiyle Kongaz’da düzenlenen kutlamalara Moldova Cumhuriyeti Birinci Cumhurbaşkanı Mircea Snegur, Gagauzya Cumhuriyeti Birinci Cumhurbaşkanı Stepan Topal, Gagauzya Cumhuriyeti Birinci Meclis Başkanı Mihail Kendigelen, Gökoğuz Yeri Başkanı Mihail Formuzal, Halk Topluşu Başkanı Dmirti Constantinov ve pek çok üst düzey katılımcının yanı sıra diplomatik misyon temsilcileri katıldı.

Halkın geniş katılım sağladığı kutlamalarda resmi tören konuşmalarının ardından sahne alan Gökoğuz müziği ve halk oyunu sanatçıları, unutulmaz bir kültürel şölene imza attılar. Moldova’da önemli projelere imza atan TİKA, Gökoğuz Yeri’ne yönelik faaliyetlerine devam ediyor. 

Sonraki Haber

Hazar Üniversitesi Türk Dünyası Araştırma Merkezi’nde İlk Akademik Seminer Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın desteği ile kurulan Hazar Üniversitesi Türk Dünyası Araştırma Merkezi’nde ilk akademik seminer düzenlendi. Azerbaycan'ın önde gelen özel üniversitelerinden biri olan Hazar Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Bölümü bünyesinde TİKA desteğiyle Türk...