Haberler

04 Aralık 2015

Gökoğuz Yeri Sanayi ve Ticaret Odası’na Eğitim Salonu ve Dil Laboratuvarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Sanayi ve Ticaret Odası bünyesinde 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren İşletme Eğitimi Merkezi'ne eğitim salonu ve dil laboratuvarına tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.

Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri  Sanayi ve Ticaret Odası bünyesinde 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren İşletme Eğitimi Merkezi'ne bir dil laboratuvarı kurulması ve eğitim salonunun modernizasyonu çerçevesinde daha fazla kişiye daha geniş bir yelpazede eğitim imkânı sunulması ve ücretsiz Türkçe dersleri verilmesi planlanıyor.

Eğitim salonu ve dil laboratuvarının açılış törenine, Gökoğuz Yeri Başkanı İrina Vlah, Moldova Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Valeriu Lazar, Gökoğuz Yeri Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mihail Paşalı, T.C. Kişinev Büyükelçisi Mehmet Selim Kartal ve TİKA Kişinev Program Koordinatörü Canan Alpaslan’ın yanı sıra üst düzey temsilciler ve Gökoğuz işadamları katıldı.

Gökoğuz Yeri Başkanı İrina Vlah, TİKA desteğiyle açılan yeni salonların girişimcilerin iş dünyasında ihtiyaç duyacakları becerileri geliştirmeleri için iyi bir imkân sunduğunu belirtti. Moldova Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Valeriu Lazar ise, eğitime yapılan yatırımların taşıdığı stratejik önemin altını çizerek mevcut ve artan ticari imkanlardan en iyi şekilde faydalanabilmek için yetenek ve yeterliklerin tam olması gerektiğini vurguladı.

Hizmet vermeye başladığı günden bugüne iki binden fazla kişinin faydalandığı İşletme Eğitim Merkezi'nde firmalara, girişimcilere ve gençlere yönelik olarak işletmecilik, muhasebe, yabancı dil, mesleki ve sektörel programlar gibi çeşitli alanlarda ücretli ve ücretsiz eğitimler düzenleniyor.

Zaman içerisinde artan talep doğrultusunda eğitim salonunun modernizasyonuna ve özel donanımlı bir dil laboratuvarının kurulmasına ihtiyaç duyulan Merkez, Gökoğuz Yeri'nde girişimciliğin ve işletmeciliğin geliştirilmesi adına ihtiyaç duyulan eğitim ve destek hizmetlerini sağlayan tek kurum olmasından ötürü önemli bir görevi üstleniyor.

Yeni eğitim salonu ve dil laboratuvarının önümüzdeki dönemde ücretsiz Türkçe derslerine ve Moldova ile ülkemiz arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması'nın Gökoğuz Yeri'nde tanıtımına yönelik çeşitli programlara ev sahipliği yapması planlanıyor.

Sonraki Haber

Gürcistan’da Hasta Refakatçi Evi’ne Tadilat ve Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te bulunan Hasta Refakatçi Evi’ne tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu. TİKA, ortak bir tarihten kaynaklanan zengin beşeri, sosyal ve kültürel bağlarımız olan Gürcistan’da eğitim, sağlık,...