Haberler

12 Şubat 2014

Güney Sudan Gümrük Görevlilerine Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Güney Sudan Cumhuriyeti idaresinin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerine Gümrük Görevlilerine Eğitim programı ile devam ediyor.

Güney Sudan Cumhuriyeti’nden 30 Gümrük Görevlisi, TİKA’nın koordinesinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından verilen 5 günlük eğitim faaliyetine katılmak için Türkiye’ye geldi.

Güney Sudanlı Gümrük görevlileri eğitimlerinin ikinci gününde TİKA’ya ziyarette bulundular. TİKA Orta Doğu ve Afrika Dairesi Başkanı Dr. Enver Arpa tarafından karşılanan heyete, TİKA faaliyetleri hakkında bir sunum yapıldı. Ayrıca TİKA’nın Güney Sudan’daki gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunuldu. TİKA Orta Doğu ve Afrika Dairesi Başkanı Dr. Enver Arpa ziyarette yaptığı açıklamada, Güney Sudan’a yönelik proje ve faaliyetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Güney Sudanlı Gümrük görevlileri ise eğitim faaliyetinden ve kendilerine yönelik olarak ortaya konan misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek, söz konusu eğitimin düzenlenmesine katkıda bulunan TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler. Güney Sudanlı Gümrük görevlilerinin eğitim programı 14 Şubat Cuma günü, eğitime katılanlara Katılım Sertifikası ve Plaket takdimi ile sona erecek.

Sonraki Haber

Çadlı Basın Mensuplarından TİKA'ya Ziyaret

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün davetlisi olarak Ankara ve İstanbul’da düzenlenen programlara katılmak üzere Türkiye’ye gelen Çad basın mensupları Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ankara ve İstanbul’da düzenlenen TRT, Kamu...