Haberler

24 Ekim 2018

Gürcistan Gaziler Günü’nde TİKA’ya Teşekkür

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) teknik donanım desteğinde bulunduğu Gürcistan Gazi İşleri Genel Müdürlüğü Gaziler Günü’ne ev sahipliği yaptı.

TİKA, Gürcistan Gazilerine destek olmak amacıyla Gazi İşleri Genel Müdürlüğü ofislerinin 120 kişilik konferans salonuna gazilerin, hükümet, kamu sektörü ve TSK temsilcileri ile çeşitli görüşme, konferans, seminer ve sergilerine ev sahipliği yapacak olan salona teknik kapasiteyi artıracak ses ve görüntü sistemleri ile ayrı bir simültane çeviri ünitesi sağlamıştı.

Gaziler günü sebebiyle Gürcistan genelinde Gori, Batum, Ahıska gibi büyük şehirlerde çeşitli kutlamalar düzenlendi. Bunun yanı sıra Tiflis’te Gazi İşleri Genel Müdürlüğü merkezi ofislerinde de Gaziler Günü için resepsiyon düzenlendi.

TİKA’nın donanımını yaptığı konferans salonunda gerçekleşen resepsiyona Gürcistan Başbakan Yardımcısı ve Bölgesel Geliştirme ve Altyapı Bakanı Maia Tskitişvili, Savunma Bakanı Levan İzoria, Gazi İşleri Genel Müdürü Vladimer İmnadze ile gaziler ve aileleri katıldı.

Gaziler için bu özel günde herkesin bir araya getiren ve toplantı yapma imkânına kavuşturan TİKA’ya minnettar olduklarını belirten İmnadze, “Gürcistan Başbakan Yardımcısının da katıldığı bu toplantıda, herkesin huzurunda, bize bu salonun teknik ekipmanını sağlayan TİKA’ya bir kez daha çok teşekkür ederim.” dedi.

Sonraki Haber

Hz. Mevlana Doğduğu Topraklarda Anıldı

Türkiye-Tacikistan ortak kültürünün önemli bir değeri olarak öne çıkan büyük tasavvuf âlimi, mütefekkir ve şair Mevlâna Celaleddin Rumi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın organizasyonunda Duşanbe’de gerçekleştirilen Uluslararası Mevlâna Sempozyumu’nda anıldı. TİKA’nın organizasyonunda Tacikistan...