Haberler

18 Temmuz 2023

Herat’ta 15 Temmuz Şehitlerimiz İçin Anma Programı Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Afganistan’ın Herat vilayetinde anma programı düzenlendi.

Program öncesinde Herat’ta bulunan “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı”na her bir şehidin aziz ruhu için çam fidanı dikildi.

Türkiye Cumhuriyeti Herat Başkonsolosu Sinan İlhan ve TİKA Herat Koordinatörü Arafat Deniz’in konuşmaları ile başlayan programda, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Maarif Vakfı Afgan-Türk Herat Okulu öğrencilerinin birçok dilde mesajları dinletilirken Heratlı tiyatrocuların “Birlik” konulu oyunu sahnelendi.

Şehitlerin ruhu için okunan Kur’an-ı Kerim hatim duasından devamında davetliler, “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” fotoğraf sergisini gezme imkânı buldu.

Türkiye mezunları tarafından Dari Farsçası çevirisi ile hazırlanan ve TİKA Herat Program Koordinasyon Ofisince basılan “15 Temmuz Milletin Zaferi (Darbecilere Karşı Dirilişin Destanı)” isimli kitap, katılımcılara hediye edildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Podgoritsa Huzurevi’ne Araç Desteği

Karadağ’ın başkenti Podgoritsa’da bulunan Podgoritsa Huzurevi’ne Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından hasta ve engelliler için hidrolik rampalı taşıma aracı temin edildi. Karadağ’da sivil altyapıların geliştirilmesi konusundaki çalışmalarına devam eden TİKA, başkent Podgoritsa’da...