Haberler

10 Mayıs 2014

I.uluslararası Ortadoğu Sempozyumu Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler'in Katılımıyla Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın destekleriyle Kırıkkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Ortadoğu’da Süreklilik ve Değişim konularının yer aldığı I. Uluslararası Ortadoğu Sempozyumu Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler’in katılımıyla gerçekleştirildi.

TİKA desteğiyle Kırıkkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Kırıkkale’de, Ortadoğu’da Süreklilik ve Değişim konularının yer aldığı I. Uluslararası Ortadoğu Sempozyumu, Ortadoğu’dan ve diğer coğrafyalardan birçok akademisyen katılımıyla gerçekleştirildi. Sempozyumda Ortadoğu ülkelerinin karşılaştıkları problemler ve Ortadoğu’nun zengin geçmişi ve hem bu coğrafyadan gelen hem de diğer coğrafyalardan katılan akademisyenlerin sunumları ile masaya yatırıldı.

Onursal başkanlığını Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız’ın yaptığı sempozyumun açılışını Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler gerçekleştirdi. Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, açılışta yaptığı açıklamada Ortadoğu’nun değişmekte olduğunu belirterek, “Eski anlayışlar dolayısıyla eski düzen ya da düzensizlik yıkılmaktadır. İletişim dili çatışma dili olmaktan çıkmakta barış ve uzlaşma dili olma haline gelmektedir” dedi.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, Ortadoğu’da yaşanan gelişmelere ve değişmelere değinerek, Ortadoğu’da yaşanan acıların sonunun geleceğini ve parlak olacağını, çünkü Ortadoğu halklarının iradesini ortaya koyduğunu ve değişim arzusunu net bir şekilde belirttiklerini ifade etti.

Sonraki Haber

Ukrayna'da Diplomasi Akademisi Tarafından Düzenlenen Yüksek Düzeyli Konferansa Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı katkılarıyla, Ukrayna Dışişleri Bakanlığına Bağlı Diplomasi Akademisi girişimi üzerine düzenlenen 3. Global Alanın Yeniden Yapılandırılması Tarihsel Mecburiyetler ve Zorluklar konulu uluslararası bilimsel konferansı tamamlandı. TİKA’nın destek verdiği konferansta, organizatörler...