Haberler

12 Temmuz 2015

Kabil'de 350 Yetim Çocuğa İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın başkenti Kabil'de 350 yetim kız çocuğu için iftar sofrası kurdu.

TİKA tarafından sosyal-kültürel programlar kapsamında, toplumun ve üst düzey yöneticilerin dikkatlerini yetimler ve sorunları üzerine çekmek ve bu konuda kamuoyu oluşturmak amacıyla ayda bir kez yemek tertip edilmekte ve bu yemeğin şeref misafirleri yetim çocuklar, hizmet edenleri de misafirler ve TİKA çalışanları olmaktadır. Bu kapsamda, Kabil Alauddin Kız Yetimhanesindeki 350 yetim çocuğa Afganistan Çalışma ve Sosyal Bakanı ve beraberindeki yüksek düzeyli görevliler yemek servisi yaptı.

Etkinliğe; Afganistan Çalışma, Sosyal, Şehitler ve Özürlüler Bakanı Nasrin Oryahil, Afganistan Parlamentosu Milletvekilleri olan Şükriye Paykan ve Muhammed Yusuf Sabir, Ayna TV Genel Müdürü Nadir Sadıkoğlu, Afganistan Yetimhaneler Başkanı Abdullah Haşimi, Başkanlığımız ve Koordinatörlüğümüz çalışanları, Bakanlık yetkilileri ve çok sayıda üst düzey yönetici ve basın mensubu katıldı.

Yetim öğrenciler için hazırlanan Türk yemekleri Afganistanlı Bakan, Milletvekilleri, Başkanlığımız personeli, Ayna TV Genel Müdürü ve diğer misafirler tarafından dağıtıldı.

İftar yemeğini takiben Çalışma Bakanı Nesrin Oryahil ve TİKA Koordinatörü Süleyman Şahin öğrenciler ile sohbet ederek sorunlarını dinledi ve yetimhanenin sorunlarını çocukların dilinden dinledi.

Öğrenciler onuruna düzenlenen ve Afganistan’ın siyaset, bürokrasi ve medya dünyasından önde gelen isimlerini bir araya getiren bu yemek sırasında benzeri faaliyetlerin tekrarlanılması arzusu dile getirildi. Yemeğin ardından çocuklara Kuran-ı Kerim hediye edildi ve birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesi ile program sona erdi.

 

Sonraki Haber

Nijer Cumhurbaşkanı'nın Eşinden TİKA Projesine Destek Ziyareti

Nijer Cumhurbaşkanı’nın eşi Dr. Malika İssoufou Mahamadou ve Nijer Halk Sağlığı Bakanı Mano Agalı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın Nijer’de inşasına devam ettiği Nijer Ana Çocuk Sağlığı ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Dünya...