Haberler

24 Mart 2017

Kamerun’daki Mesleki Eğitim Merkezinde Sertifika Heyecanı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından iki yıl önce tadilatı ve donanımı gerçekleştirilen eğitim merkezinde, 2015-2016 eğitim yılını başarıyla tamamlayan öğrencilerin sertifika töreni yapıldı.

Kamerun Kadın Destekleme Bakanlığı’na bağlı merkezde turizm-otelcilik, kuaförlük, dikiş, bilgisayar gibi çeşitli alanlarda aldıkları bir yıllık eğitim sonunda toplam 56 kişi mezun oldu. Merkez müdürü, erken evlilik ve doğum nedeniyle eğitimlerine ara vermek zorunda kalan öğrenciler haricinde, derslere düzenli devam eden kursiyerlerin başarı oranının yüksek olduğunu, bu duruma TİKA’nın sağladığı donanım desteğinin de büyük katkısı olduğunu belirtti.

Yapılan törende öğrencilere sertifikalarını Yaounde II Kaymakamı, Yaounde II Belediye Başkanı ve TİKA yetkilileri teslim ederken, konuşmalarda, Kamerun’un 2030 hedefleri doğrultusunda, kadınların iş yaşamında daha aktif olmaları ve eşit şartlara sahip olmalarına değinildi. TİKA’nın yaptığı tadilat ve donanım desteği sayesinde, kadınların mesleki eğitim şartlarının iyileştirilerek, iş yaşamındaki statülerinin yükseltilmesine katkıda bulunuldu.

Sonraki Haber

Bakü’de Nevruz Heyecanı

TRT’nin Bakü’de organize ettiği, TRT Avaz’ın kuruluşunun 8. yılı ve Nevruz Bayramı etkinliği Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) katkılarıyla gerçekleştirildi. 21 Mart 2017 tarihinde, Bakü Haydar Aliyev Merkezinde TRT Avaz televizyon kanalının açılışının 8....