Haberler

08 Temmuz 2015

Kamerun’un Kuzeyindeki Mülteci Kamplarına Gıda Yardımı Yapıldı

Boko Haram terör örgütünün faaliyetleri nedeniyle ülkelerini terk eden ve Kamerun’un kuzeyinde yer alan mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren 2 000 aileye Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gıda yardımı yapıldı.

TİKA Kamerun’a yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kamerun’da önemli projelere imza atan TİKA tarafından Kamerun’un Extrem North eyaleti sınırlarında bulunan Maroua ve Waza şehirlerindeki mülteci kamplarına 28 ton gıda dağıtımı yapıldı.

Türkiye Kamerun Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan’ın da katıldığı dağıtım programı için Maroua Valiliğinde bir tören gerçekleştirildi.  Törende bölgedeki mülki amirler ve askeri yetkililerde hazır bulundu. Bölge milletvekillerinin de katıldığı program sonrasında TİKA tarafından temin edilen gıda maddeleri Maroua Valisi ve Waza belediye başkanına teslim edildi.

Boko Haram terör örgütünün faaliyetleri nedeniyle bugüne kadar 12 000 insanın hayatını kaybettiği ve 1,5 Milyon insanın da yaşadıkları yerleri terk etmek zorunda kaldıkları belirtiliyor.

Sonraki Haber

TİKA Gürcistan'da Yaşayan Karapapak Türklerine Sahip Çıkıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Gürcistan’ın Borçalı Bölgesi’nde yaşayan Karapapak Türklerine yönelik gerçekleştirdiği projelerle soydaşlarımıza sahip çıkıyor. Gürcistan’da gerçekleştirdiği önemli projelere faaliyetlerine devam eden TİKA, Gürcistan’ın Borçalı Bölgesi’nde yaşayan Karapapak Türklerine yönelik gerçekleştirdiği...