Haberler

14 Ekim 2015

Kamerun Emniyet Genel Müdürlüğü’ne Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı tarafından Kamerun Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bir multimedya sınıfı tesis edildi.

TİKA, Kamerun’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kamerun’da farklı sektörlerde önemli projelere imza atan TİKA tarafından Kamerun Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bir multimedya sınıfı tesis edildi.

Kamerun Emniyet Genel Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda TİKA tarafından Genel Müdürlük binasında tesis edilen multimedya sınıfında 30 adet Bilgisayar, Bilgisayar masası, , 1 adet Yazıcı-Tarayıcı-Fotokopi Makinesi, 1 adet projektör yer alıyor.

Boko Haram terör örgütünün tehdidi altındaki Kamerun’da emniyet personelinin çalışmalarında bilgisayar teknolojisinden yararlanması amacıyla kurulan multimedya sınıfının yanı sıra, önümüzdeki dönemlerde TİKA ve Kamerun İçişleri Bakanlığı ile eğitim alanında da işbirliği yapılması planlanıyor.

Sonraki Haber

Moğol Hâkimlere Yargı Etiği Eğitimi

T.C. Adalet Akademisi ile Moğolistan Hakimler Yüksek Kurulu arasında imzalanan mutabakat zaptı kapsamında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla Ankara ve İstanbul’da 21 Moğol hakime  “Yargı Etiği” konulu eğitim programı düzenlendi. TİKA, Moğolistan’da...