Haberler

14 Temmuz 2023

Karadağ’da “15 Temmuz” Konulu Etkinlik Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Karadağ’da fotoğraf sergisi açıldı.

Karadağ'ın Bar şehrinde yapımı 2014 yılında TİKA tarafından tamamlanan İslam Kültür Merkezinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla konferans düzenlendi.

Programa, T.C. Podgoritsa Büyükelçisi Barış Kalkavan, Karadağ İslam Birliği Başkan Yardımcısı Behlul Kanaçi, Karadağ’daki Türk kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Boşnak ve Arnavut siyasetçilerin ile yerel yetkililerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

“Özgürlük ve Demokrasi Mücadelesi”

T.C. Podgoritsa Büyükelçisi Barış Kalkavan, burada yaptığı konuşmasında, darbe girişiminin yıl dönümünde şehitleri anmak için kendileriyle dayanışma içinde olan Karadağ’daki Arnavut ve Boşnak toplumunun önde gelenlerine teşekkür etti.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Karadağ İslam Birliği Başkan Yardımcısı Behlul Kanaçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde darbenin başarısızlığa uğratıldığını, bunun da kendilerini sevindirdiğini belirtti.

Konferans programın ardından TİKA ve T.C. Podgoritsa Büyükelçiliği iş birliğinde hazırlanan, hain darbe girişiminin yaşandığı geceye ait fotoğrafların yer aldığı fotoğraflar sergilendi.

Sergi, 10-17 Temmuz 2023 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Sonraki Haber

Tiflis’te “15 Temmuz” Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Tiflis Büyükelçiliği iş birliğinde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te fotoğraf sergisi açıldı. Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin, Fetullahçı Terör...