Haberler

31 Temmuz 2016

Karadağ’da FETÖ’nün Darbe Girişimine Karşı Türkiye’ye Destek

Karadağ’ın Sancak Bölgesi’nde bulunan Rojaye şehrinde, Karadağ İslam Birliği tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek programı düzenlendi.

Karadağ’ın Sancak Bölgesi’nde yer alan ve nüfusunun %95’ini Müslümanların oluşturduğu Rojaye şehrinde, Karadağ İslam Birliği tarafından FETÖ’nün Türkiye’deki istikrar ve demokrasiye karşı yapmış olduğu darbe girişimine ilişkin Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek programı düzenlendi. Söz konusu destek programına T.C. Karadağ Büyükelçisi Serhat Galip, Karadağ İslam Birliği Başkanı Rifat Feyziç, TİKA Podgoritsa Program Koordinatörü Mustafa Yazıcı, T.C. Karadağ Din Hizmetleri Müşaviri Tevfik Yücesoy ve Karadağ’ın Sancak bölgesinden pek çok sayıda vatandaş katıldı.

Destek programında konuşan T.C. Karadağ Büyükelçisi Serhat Galip; 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü’nün askeri darbe yapma suretiyle Türkiye’deki demokratik rejimi hedef alan kalkışmasına, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde, başta Türk halkı olmak üzere Türkiye’nin vatansever tüm kurum ve kuruluşlarının darbeciler karşısında tek vücut olduğunu ve bir kahramanlık destanı yazdığını belirtti. Hâlihazırda Türkiye’deki durumun normale döndüğünü vurgulayan Büyükelçi Galip, başta seçilmiş Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı olmak üzere Türkiye’deki tüm yetkililerin görevlerinin başında olduğunu sözlerine ekledi.

Büyükelçi Galip. Türkiye’deki istikrarı bozmayı hedefleyen darbe teşebbüsünü organize eden terörist örgüt mensuplarının hukuk çerçevesinde gerekli cezayı almaları için süreç devam ettiğini belirterek, başta İslam Birliği olmak üzere tüm Karadağ halkına Türkiye’nin yanında olduklarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Programda konuşan Karadağ İslam Birliği Başkanı Rifat Feyziç ise, Türkiye’nin tüm İslam ümmeti için lider ülke olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin güçlü olmasının Balkanlarda yaşayan Müslümanların da güçlü olması anlamına geldiği belirtti. Türkiye’nin son yıllarda yapmış olduğu hem ekonomik hem de siyasi atılımlardan dolayı uluslararası arenada söz sahibi olduğunu ve bunun diğer ülkeleri rahatsız ettiğini dile getiren Feyziç, Türkiye’nin siyasi anlamda bir değişime ihtiyacı olmadığını kaydetti. İslam Birliği Başkanı Feyziç; darbe gecesi Türk halkının demokratik yolla seçtikleri liderlerine sahip çıkmak amacıyla canları pahasına caddelere çıktığını ve Türkiye’deki demokrasiyi savunduğunu kaydederek, Karadağ İslam Birliği olarak her zaman Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldıklarını belirtti. Fetullahçı Terör Örgütü’nün sadece Türkiye’ye karşı değil tüm İslam alemine karşı bir örgüt olduğunu sözlerine ekleyen Feyziç, Karadağlı Müslümanların daima Türkiye’nin yanında olduğunu söyledi.

Program, T.C. Karadağ Din Hizmetleri Müşaviri Tevfik Yücesoy tarafından darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitlerimiz ve tüm Türkiye için yapılan toplu dua ile tamamlandı.

Sonraki Haber

Tanzanya’da Sel Mağduru Ailelere Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Tanzanya’nın Kigamboni Bölgesinde yaşayan sel mağduru 1400 aileye gıda yardımında bulundu. TİKA Tanzanya’nın Kigamboni Bölgesinde sel mağduru yerel halka gıda yardımında bulundu. Tanzanya’nın en az gelişmiş bölgelerinden olan...