Haberler

07 Aralık 2016

Karadağ’da İslam Birliği Hizmet Binası TİKA Tarafından Tamamlandı

Karadağ’ın güneyinde yer alan Ostros Beldesinde bulunan Ostros İslam Birliği Binasının inşaatı ve donanımı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tamamlandı.

TİKA, Karadağ’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Karadağ’ın güneyinde bulunan Bar şehrine bağlı olan ve Müslüman Arnavut nüfusun yaşadığı Ostros Beldesi’nde bulunan Ostros İslam Birliği Hizmet Binasının eksik kalan inşaat işleri ve donanımı TİKA tarafından tamamlandı.

Proje çerçevesinde, yapımına bölge halkı ve diaspora tarafından 2013 yılında başlanan fakat maddi imkânsızlıklar nedeniyle tamamlanamayan 500 m2’lik Ostros İslam Birliği Hizmet Binasının eksik kalan inşaat işleri, mescit yapım işleri, dini kurslar ve çeşitli kültürel etkinlikler için çok amaçlı salon, gasilhane ve taziye evinin donanım işleri tamamlanarak, Ostros halkının tüm dini ihtiyaçlarını karşılayacağı bir merkez haline getirildi.

Sonraki Haber

Kamerun’da Engelli Çocukların Eğitimine Destek

Kamerun’un başkenti Yaounde’de bulunan Ulusal Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından bilgisayar sınıfı kuruldu. TİKA faaliyet gösterdiği coğrafyalarda engelli vatandaşlara yönelik gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA,...