Haberler

03 Temmuz 2015

Karadağ'da 1100 Aileye Ramazan Erzak Paketi Dağıtımı Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Karadağ’da yaşayan 1100 ihtiyaç sahibi aileye Ramazan erzak paketi dağıtımı yapıldı.

Gelir düzeyleri düşük olan ailelerin desteklenmesi amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan erzak paketleri Plav, Rojaye, Plevlya, Biyelo Polye, Berane, Petnitsa, Podgoritsa ve Ulçin şehirlerinde yaşayan 1100 muhtaç aileye teslim edildi.

Karadağ’ın Biyelo Polye şehrinde (Rasovo Beldesinde) yapılan ilk günkü dağıtımlara, TİKA Podgoritsa Koordinatörü Mustafa Yazıcı, Rojaye İslam Birliği Başkanı Ernad Ramoviç ve Byelo Polye İslam Birliği Başkanı Enis Burdzoviç de katıldı.

Dağıtım töreninde açıklamalarda bulunan TİKA Podgoritsa Program Koordinatörü Yazıcı, bu yıl da Ramazan ayında Karadağ’da yaşayan müslümanlarla iftarlarda sık sık bir araya geldiklerini belirterek, tüm bölge halkına ulaşmak, ihtiyaç sahibi olan aileleri evlerinde ziyaret etmek ve onların iftar sofralarına bir katkı sağlamak amacıyla bu yıl da Ramazan erzak paketlerini ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştıracaklarını belirtti.

Bölge İslam Birlikleri’nin de katkılarıyla Plav, Rojaye, Plevlya, Biyelo Polye, Berane, Petnitsa, Podgoritsa ve Ulçin şehirlerinde önceden belirledikleri 1100 ihtiyaç sahibi aileye kuru gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan erzak paketlerinin dağıtımını sağladıklarını belirten TİKA Podgoritsa Program Koordinatörü Yazıcı, son yıllarda ülkede yaşanan mali krizin özellikle orta ve alt gelir sınıfına mensup aileleri daha fazla etkilediğini kaydetti. TİKA’nın her zaman bölgedeki kardeşlerinin yanında olduklarını belirten Koordinatör Yazıcı, Ramazan ayında iftar sofralarına böyle bir katkı sağlamaktan dolayı duydukları sevinci ifade etti.

TİKA tarafından 2014 yılında da 500 aileye ramazan erzak paketleri dağıtılmıştı.

Sonraki Haber

TİKA Batı Trakya ve Kırcaali’deki Yetim ve Zihinsel Engelli Soydaşlara Sahip Çıkıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Trakya ve Kırcaali’de Ramazan ayı münasebetiyle yetim, öksüz ve zihinsel engelli çocuk ve genç soydaşlara çeşitli ekipman desteği ve giyecek yardımında bulunuldu.  Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesinde ve Bulgaristan’ın...