Haberler

12 Haziran 2017

Karadağlılar TİKA’nın “Gönül Sofrası”nda Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA)  toplumun farklı kesimlerini buluşturduğu “Gönül Sofrası” iftarı Karadağ’ın başkenti Podgoritsa’da gerçekleşti.

TİKA tarafından Karadağ’ın başkenti Podgoritsa’da 350 kişinin katılımıyla iftar programı düzenlendi.

İftar programına TİKA Başkan Yardımcısı Birol Çetin, Türkiye Karadağ Büyükelçisi Serhat Galip, Karadağ Başbakan Yardımcısı Rafet Husoviç, Karadağ Başbakan Yardımcısı ve Adalet Bakanı Zoran Pazin, Karadağ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Kelam Purişiç, Karadağ Kamu Yönetimi Bakanı Suzana Pribiloviç, Karadağ Parlamento Başkan Yardımcısı Gentsi Nimanbegu, Karadağ Parlamentosu Milletvekilleri, Karadağ Cumhurbaşkanı Başdanışmanları, Karadağ Belediye Başkanları, Karadağ İslam Birliği Başkanı Rifat Feyziç, Karadağ Ortodoks Kilisesi Baş Papazi Miraş Dedeiç, Karadağ Emniyet Teşkilatı yetkilileri, Karadağ devlet dairelerin yetkilileri, Mehmed Fatih Medresesi öğrencileri, Türkiye mezunları, İslam Birliği yetkilileri, STK başkanları olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

İftar programında konuşan TİKA Başkan Yardımcısı Birol Çetin, TİKA’nın geniş bir coğrafyada insanlara yardım eli uzattığını belirterek, iftar organizasyonuna katılan herkese teşekkürlerini iletti. Türkiye Karadağ Büyükelçisi Serhat Galip ise TİKA’nın Karadağ’da çok önemli projeleri hayata geçirdiğini kaydederek, iftar organizasyonundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Karadağ İslam Birliği Başkanı Rifat Feyziç de Karadağ İslam Birliği adına TİKA’ya teşekkürlerini ileterek, yemek duası yaptı.

Sonraki Haber

Tunus Üniversitesi’nde TİKA’nın Yenilediği Kütüphane Hizmete Açıldı

Tunus Üniversitesi Kütüphanesi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilenerek hizmete açıldı. Tunus’un en köklü devlet üniversitelerinin başında yer alan Tunus Üniversitesi ile 2016 yılında başlatılan işbirliği kapsamında eğitim alanındaki projeler devam ediyor....