Haberler

26 Mayıs 2014

Kazakistan Savcılık Enstitüsü ile İşbirliği

Kazakistan Cumhuriyeti Başsavcılık Enstitüsü için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen eğitim çalışmaları tamamlandı.

Kazakistan Cumhuriyeti Başsavcılık Enstitüsü’nün talebi üzerine Ankara’da Siber Suçlar ve Terörle Mücadele konularında Emniyet Genel Müdürlüğünde iki aşamalı bir eğitim programı düzenlendi. Söz konusu çalışma kapsamında Kazakistan’dan Türkiye’ye gelen 15 kişilik savcı heyeti Siber Suçlarla Mücadele Eğitimi ve Terörle Mücadele Radikalleşme Süreci ve Engellenmesi konularında eğitim aldılar.

Siber Suçlarla Mücadele konulu eğitim programı çerçevesinde Kazakistan Başsavcılık Enstitüsü heyeti; banka ve kredi kartlarının kötüye kullanımı, interaktif dolandırıcılık, online çocuk istismarı, sosyal medya hacking gibi başlıklarda Türkiye’deki uygulamaları incelemek üzere seminerlerine katıldılar. Eğitimin ikinci aşamasında ise; Terörle Mücadele başlığı altında terör örgütlerinde radikalleşmenin nedenleri ve süreçleri, dini istismar eden terör örgütlerinde radikalleşme, küresel tehdit olarak çatışma bölgeleri gibi konular işlendi.

TİKA ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde söz konusu eğitim programının tamamlanmasının ardından Kazakistan Cumhuriyeti Başsavcılık Enstitüsü heyeti çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Kazakistan Cumhuriyeti Başsavcılık Enstitüsü heyeti gelecek yıllarda da söz konusu programın devamı talebinde bulundular.

Sonraki Haber

Türkmenistan'da 2014 Avaza Turizm Sezonu Turizm Eğitimleri ile Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Türkmenistan Turizm ve Spor Devlet Komitesi arasında 29 Şubat 2012 tarihinde imzalanan Türkmenistan’da Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Meslekî Eğitim Programları Düzenlenmesi Projesi Uygulama Protokolü kapsamında planlanan 2014 eğitim programları,...