Haberler

12 Aralık 2014

Kazakistan'da Yaşlı ve Engelliler Tıbbi Sosyal Huzur Evi'ne Destek

 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Kazakistan’da Yaşlı ve Engelliler Tıbbi-Sosyal Huzur Evi’ne malzeme desteğinde bulunuldu.
Batı Kazakistan Vilayeti Oral şehrinde 1945 yılında faaliyete başlayan ve yetmiş yıllık bir tarihe sahip olan Huzurevi 13 farklı milletten bakıma muhtaç 269 yaşlı ve 300 akıl hastalıkları bölümünde olmak üzere toplam 569 kişiye hizmet veriyor.

Daha önce aynı vilayette Kuşum ilçesinde bulunan ve donanımı TİKA tarafından gerçekleştirilen Kuşum Nöropskiyatrik Tıbbi-Sosyal Kurumu’nda tedavi gören çocuklar 18 yaşını doldurduktan sonra söz konusu Huzurevi’nde bakımlarına devam ediliyor. TİKA tarafından, Huzurevi’nde bulunan yaşlı ve engellilerin daha iyi şartlarda bakımlarının sağlanması amacıyla karyola, şilte, yastık, yorgan, nevresim takımı ve bilgisayar desteğinde bulunuldu.

Oral Vilayeti Vali Yardımcısı Gulnaz Kulzhanova, TİKA Astana Koordinatörü Mehmet Bodur ve Huzurevinde ikamet eden yaşlı ve engellilerin de katılımıyla gerçekleştirilen teslim töreninde dost ve kardeş ülke Türkiye’ye teşekkür eden yetkililer, ayrıca Kazakistan genelinde gerçekleştirdiği proje ve faaliyetlerinden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.

 

Sonraki Haber

Uluslararası Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı'na Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın destekleri ile TÜMSİAD tarafından organize edilen 2. Uluslararası Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı, İstanbul’da farklı ülkelerden sağlık meslek mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi. Faaliyet gösterdiği ülkelerde önemli projelere imza atan TİKA, uluslararası...