Haberler

07 Ekim 2022

Kemik Eklem 2022 Kongresi KKTC’de Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği tarafından düzenlenen Kemik Eklem 2022 Kongresi KKTC’de gerçekleştirildi.

Kongreye, Türkiye ve KKTC’nin yanı sıra Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan ve Bosna-Hersek Cumhuriyetinden 350 bilim insanı katıldı.

Kongrenin açılışında konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye ile Türk cumhuriyetlerinden gelen bilim insanlarını Kıbrıs’ta görmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Vedat Şahin ise “Kongre süresince düzenlenen kurslar ve bilimsel oturumlarla meslektaşlarımız arasında bilgi paylaşımının yanısıra yeni dostluklar kurulmasına vesile olduk.” şeklinde konuştu.

Toplantı süresince 3 ayrı salonda 2 kurs, 18 bilimsel oturum, 1 konferans ve 11 serbest bildiri oturumunda 125 sözlü bildiri sunuldu.

 

Sonraki Haber

Kırgızistan'da TİKA'nın Desteğiyle Yenilenen Cami İbadete Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kırgızistan'da, yangında zarar gören köy camisinin yenilenmesine destek oldu. Kırgız ve Ahıska Türkü nüfusunun birlikte yaşadığı Çüy Bölgesi'ne bağlı Issık Ata ilçesi Keneş köyünde bulunan ve yangın nedeniyle...