Haberler

22 Temmuz 2015

Kırgızistan Milli Bankası Uzmanlarına Türkiye’de Bankacılık Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, (TİKA) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) işbirliğinde Kırgızistan Millî Bankası’nın, (KCMB) Türkiye’deki bankacılık sistemini yakından tanımaları ve kendi sistemlerinin revize edilmesine destek olunması amacıyla 2014 yılında başlatılan kapasite artırım programlarına devam ediliyor.

TİKA, Kırgızistan’a yönelik gerçekleştirdiği önemli projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede Kırgızistan’da özellikle kurumsal kapasite artırılması kapsamında önemli projelere imza atan TİKA’nın katkılarıyla TCMB, BDDK işbirliğinde KCMB’nin Türkiye’deki bankacılık sistemini yakından tanımaları ve kendi sistemlerinin revize edilmesine destek olunması amacıyla 2014 yılında başlatılan kapasite artırım programlarına devam ediliyor.

Bu çerçevede, Kırgızistan Millî Bankası yönetici ve personelleri için Ankara'da TCMB tarafından "İnsan Kaynakları" konusunda, İstanbul'da BDDK tarafından "İslamî Bankacılık" alanında eğitim programları düzenlendi.

KCMB’nin ilgili birimlerinden her iki programa katılmak üzere ülkemize gelen Kırgız yönetici ve personeller, kendileri için düzenlenen bu eğitim programlarının oldukça yararlı olduğunu ifade ederek kurumlarımız arasında başlatılan işbirliğinin önümüzdeki yıllarda da devam etmesinin kendileri için önemine vurgu yaparak teşekkür ettiler.

Sonraki Haber

Pakistan’da Ekonomik İşler Genel Müdürlüğüne Teknik Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Pakistan Federal Hükümeti Maliye ve Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü’ne 10 masaüstü bilgisayar, 2 dizüstü bilgisayar ve 10 yazıcı desteğinde bulunuldu. TİKA Pakistan’da gerçekleştirdiği projelerle...