Haberler

13 Ekim 2014

Kırgızistan Millî Bankası Yöneticilerine Eğitim

Kırgızistan Millî Bankası’nın çeşitli birimlerinde çalışan personel ve yöneticiler için Türk İşbirliği ve Koordinasyonu Ajansı Başkanlığı koordinasyonunda, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) işbirliğinde eğitim programı düzenlendi.

Kırgızistan Millî Bankası için BDDK tarafından gözetim ve denetim alanında hazırlanan eğitim programı İstanbul’da gerçekleştirildi. Kırgızistan Millî Bankası’nın Gözetim ve Denetim Dairesi’nden gelen 5 yönetici için düzenlenen program kapsamında genel olarak; yerinden denetim, katılım bankacılığı, risk yönetimi, sermaye yeterliliği, İslami bankacılık ve stres testi çalışmaları alanlarında sunumlar yapıldı.

BDDK çalışanlarının sunumları ve Kırgızistan Millî Bankası çalışanlarının soruları ile karşılıklı diyalog halinde gerçekleşen görüşmeler neticesinde gözetim ve denetim alanında detaylı bilgiler edinen Kırgız heyet, düzenlenen eğitim programından oldukça memnun kaldıklarını ifade etti.

Düzenlenen söz konusu eğitim programı ile iki ülke millî bankaları arasında geçtiğimiz yıl başlatılan işbirliğinde bir kademe daha ilerlenmiş oldu. Kırgız heyet, kendilerine bu imkânı sağlayan TİKA’ya ve eğitimi düzenleyen BDDK’ya teşekkürlerini sunarak Türkiye’den ayrıldı.

Sonraki Haber

Arnavutluk Ulusal Gıda Kurumu Heyeti'nin Çalışma Ziyaretine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla, Arnavutluk Ulusal Gıda Kurumu Genel Müdürlüğü yönetici ve görevlilerden oluşan 5 kişilik heyet, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğünün çalışmalarını yakından inceleyebilmek Ankara’ya çalışma ziyareti gerçekleştirdi....