Haberler

07 Aralık 2023

KKTC’nin 40. Kuruluş Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 40. kuruluş yıl dönümü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından desteklenen konserlerle kutlandı.

ZAYDER Bahar Esintileri Korosu, Müzik Gönüllüleri Derneği Korosu, Lapta Esintileri Korosu, Mesarya Belediyesi Korosu, Gökkuşağı Korosu ve Kuzey Mesarya Korosu'nun bir araya geldiği bu özel günde, Girne, Lefkoşa, Paşaköy ve Güzelyurt bölgelerinde halka açık ücretsiz konserler düzenlendi.

Toplamda altı koro, dört şef ve 155 koristin katılımıyla gerçekleşen konserlerde, milli marşlar ve Kıbrıs türküleri başta olmak üzere, Mücahitler Marşı, Benim İki Bayrağım Var Marşı, Kıbrıs’ın Dağları ve Kıbrıs Türkülerini içeren özel bir repertuar sunuldu.

Vatandaşlar, konserlere yoğun ilgi göstererek milli duygularını birlik, beraberlik ve coşkulu bir şekilde paylaştılar.

Sonraki Haber

TİKA'dan Afganistan'da "Kütüphane ve Konferans Salonu" Projesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle, Afganistan Dışişleri Bakanlığı Herat Temsilciliği bünyesinde Sultan Hüseyin Baykara’nın adını taşıyan bir kütüphane ve konferans salonu kuruldu. Kütüphane ve konferans salonunun açılış törenine Türkiye Cumhuriyeti Afganistan Maslahatgüzarı...