Haberler

20 Şubat 2017

Kolombiya’da Villa Suramericana Yerleşim Bölgesine Çocuk Oyun Alanı Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kolombiya'nın Antioquia bölgesi Medellin şehrinde Villa Suramericana yerleşim bölgesine çocuk oyun alanı kurdu.

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Kolombiya’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini ekleyen TİKA, Kolombiya'nın Antioquia bölgesi Medellin şehrinde Villa Suramericana yerleşim bölgesine çocuk oyun alanı inşa etti.

Ülke içerisindeki gelir dağılımı eşitsizliğinin Kolombiya kalkınmasındaki önemli problemlerden biri olduğunu tespit ederek özellikle bu alanda faaliyetlerini sürdüren TİKA, çatışma sonrasında sivil toplumun gelişmesine katkılar sunmaya devam ediyor. Dar gelirli ailelerin kötü çevreler dolayısı ile küçük yaşta suç işleme, madde bağımlısı olma potansiyeline sahip olan çocuklarının bu çevrelerden uzak kalarak yaşlarına uygun ortamlarda büyüyebilmeleri için temin edilen park ekipmanları, yaklaşık 500 ailenin yaşadığı Villa Suramericana toplu konutlarında yaşayan ailelere hizmet verecek.

TİKA'nın bölgedeki yardım faaliyetleri öncelikli olarak iç savaştan etkilenmiş kesimlerin rehabilitasyonu ve sosyal hayata tekrar entegrasyonlarını hedefleyen bir şekilde devam ediyor. 

Sonraki Haber

Türk Hırvat Resmi İlişkilerinin 25. Yıldönümünde TİKA’dan Hırvatistan’a Anlamlı Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te faaliyet gösteren Hırvat-Türk Dostluk Derneği’nin Kültür ve Bilgi Merkezi ofisine donanım desteğinde bulunuldu. Hırvatistan Cumhuriyetinin başkenti Zagreb’de, resmi ilişkilerin başlamasının 25. Yıldönümü anlamlı bir...