Haberler

29 Aralık 2015

Komorlar Birliğinde Yayın Yapan Radio de la Verité Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Komorlar Birliği’nde Kurulan radyo istasyonunda çalışan personele eğitim programı düzenlendi.

Komorlar Birliği Cumhurbaşkanlığı’nın talebi üzerine, Komorlar Birliği’nim başkenti Moroni’de kamu kuruluşlarına bağlı olarak faaliyet gösterecek bir FM radyo istasyonunun kurulmasına karar verilmişti. Bu kapsamda TİKA tarafından Komorlar Birliği’nde iletişim alt yapılarının geliştirilmesi kapsamında kurulan FM radyo istasyonunun bölgede demokrasi ve insan haklarının geliştirilmesi, eğitim amaçlı kullanılmasının önem arz ettiği değerlendirildi.

Komorlar Birliği Adalet, Mülkiye, İdari Reformlar, İnsan Hakları ve Diyanet İşleri Bakanlığı bünyesinde kurulan  ve işletmesi Organisme Comorien de Bienfaisance isimli sivil toplum kuruluşı tarafından işletilen  söz konusu radyo  Radio de la Verité  ismi ile faaliyete geçirildi.

Radyonun montajı sonrası işletmesinde görev alacak 10 kişiye radyoda uygulamalı eğitim verildi. Söz konusu eğitim kapsamında; kayıt ve reklam seslendirmesi, yayın otomasyon programı, yayına hazırlama teknikleri, mikrofon ve line kablo hazırlama, verici, anten ve radyoda yayıncılığının temel ilkeleri konularında teorik ve uygulamalı eğitimler düzenlendi.  

 

Sonraki Haber

Kazakistan’da 7 İlçeye Sağlık Hizmeti Veren Hastanenin Konferans Salonu Yenilendi

Kazakistan’ın Akmola Eyaleti Sağlık İdaresi’ne bağlı olarak 7 ilçeye tıbbi hizmet veren 2 no’lu Bölgesel Hastanesi’nin Konferans salonu Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilendi. TİKA, Kazakistan’da projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu...