Haberler

13 Aralık 2016

Latin Amerikalı Polis Yöneticilerine 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Terör Konferansı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı  (TİKA) Bogota Program Koordinatörü Mehmet Özkan, Latin Amerika ülkelerinin polis yöneticilerine Ortadoğu'daki terör örgütleri ve Türkiye'de 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimiyle ilgili bilgiler verdi.

Amerikan Devletleri Örgütü bünyesinde faaliyet gösteren Narkotrafik İstihbarat Okulunun, Latin Amerika ülkelerinden polis yöneticilerine verdiği eğitim programına TİKA Bogota Program Koordinatörü Mehmet Özkan konuşmacı olarak davet edildi. Konferansta DEAŞ, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile Ortadoğu ve Türkiye'de son dönemde yaşanan terör saldırılarını ele alan Özkan, özellikle FETÖ'nün Latin Amerika'da yasal görünümlü işler yaparak hedefine ulaşmaya çalıştığını vurguladı.

Özkan, polis yöneticilerine, 15 Temmuz sürecini de aktardığı konferansta ayrıca darbe girişimi ve sonrasını anlatan bir de görsel sunum yaptı. Konferans sonunda polis yöneticileri, 15 Temmuz sürecinin ve FETÖ'nün kıtada bu şekilde anlaşılmadığını ve ilk kez bu yapılanma hakkında bilgi sahibi olduklarını ifade etti.

Sonraki Haber

Sırbistan’da Kral Birinci Petar İlköğretim Okuluna Tadilat ve Eğitim Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bulunan Kral Birinci Petar İlköğretim Okulu’na tadilat ve eğitim malzemesi desteğinde bulunuldu. Sırbistan'ın başkenti Belgrad merkezinde bulunan okulda düzenlenen törene, Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Tanju...