Haberler

15 Mart 2016

Liberyalı Heyete Otobüs İşletme Yönetimi ve Bakımı Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Liberya Milli Ulaşım İdaresi (National Transit Authority, NTA) işbirliğinde 10 kişilik teknik heyete otobüs işletme yönetimi ve otobüs bakımıyla ilgili eğitim programı düzenlendi.

TİKA, İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) ve Liberya Milli Ulaşım İdaresi işbirliğinde, Liberya’da modern ulaşım sistemi kurulmasına katkıda bulunmak amacı ile otobüs işletme yönetimi ve otobüs bakımı konularında kapasite artırmaya yönelik 13 günlük bir eğitim programı gerçekleştirildi.

Türkiye ile Liberya arasındaki ikili işbirliğinin geliştirilmesi kapsamında Monrovia Belediyesi’ne temin edilen 20 otobüsün tüm bakım ve onarımları İETT tarafından gerçekleştirildi. Temin edilen otobüsleri ve yedek parçaları TİKA tarafından Monrovia Belediyesi’ne 2015 yılı Temmuz ayı içerisinde teslim edildi. Bu kapsamda Monrovia Belediyesi’nde görevli 3 personele iki hafta süreyle İETT Genel Müdürlüğünde bakım ve sürüş eğitimi düzenlendi. Projenin ikinci etabında ise Liberya Milli Ulaşım İdaresi’nde görevli 10 kişilik teknik heyete TİKA’nın desteğiyle İETT bünyesinde otobüs işletme yönetimi ve bakımı eğitim programı düzenlendi.  

Sonraki Haber

16 Mart TİKA Projeleri Tanıtım Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katılımı ile Gerçekleşiyor

- Prizren Emin Paşa Camii Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Açılacak - İşkodra Sheh Shamia Lisesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Açılacak - TİKA’nın 29 ülkede açılışa hazır ve 2016 yılında tamamlanacak 53 projesinin tanıtımı yapılacak...