Haberler

29 Mayıs 2019

Libya’da Yetim Çocuklar ve Üniversite Öğrencileri TİKA’nın iftar Sofrasında Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Libyalı yetim çocuklar ile Afrika, Orta Asya, Balkanlar ve Uzak Doğu'dan gelen üniversiteli gençleri “Çocuklarla TİKA İftar Sofraları”nda  bir araya getirdi.

Libya’nın başkenti Trablus’ta bulunan Libya Sosyal Güvenlik Kurumu Harire Çocuk Yuvası ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar programına T.C. Trablus Büyükelçisi Sayın Serhat Aksen, farklı yaş gruplarından 100 çocuk ve yurt yetkilileri ile Afrika, Orta Asya, Balkanlar ve Uzak Doğu olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden üniversite eğitimi almak üzere Libya’ya gelen İslam’a Çağrı Üniversitesinden 80 öğrenci ve üniversite yetkilileri katıldı. 

Ramazan ayının manevi atmosferini Libyalı yetim çocuklar ve dünyanın birçok farklı coğrafyasından eğitim için Libya’ya gelen gençlerle birlikte yaşama imkânı bulmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Büyükelçisi Aksen,  “Ramazan ayının başta Libya olmak üzere tüm dünyada barışa ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum. Türkiye ve Türk halkı her zaman dost ve kardeş Libya halkının yanındadır.” şeklinde konuştu.

Türk ve Libya usulü yemek ve tatlıların ikram edildiği iftar programı sonunda, mutlukları gözlerinden okunan yetim çocuklara oyuncaklar hediye edildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Paraguay’da Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2019 yılı Ramazan programları kapsamında Paraguay’da iftar programı ve gıda dağıtımı gerçekleştirildi. Paraguay’ın Ciudad Del Este şehrinde düzenlenen iftar programına, Türkiye'nin Asuncion Büyükelçisi Armağan İnci Ersoy, Paraguay...