Haberler

16 Temmuz 2021

Lübnan’da 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi Açıldı

5 yıl önce gerçekleşen hain darbe girişiminde can veren şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından inşa edilen ‘’15 Temmuz Şehitler Çeşmesi’’ nin açılışı gerçekleştirildi.

Lübnan’ın Aydamon beldesinde Türkiye Caddesi üzerinde, Lübnan Türk Kültür Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen çeşmenin açılışına T.C. Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Lübnan Türk Kültür Derneği Başkanı Kemal Maksoud, T.C. Beyrut Büyükelçiliği personeli ve Aydamonlu vatandaşlar katıldı.

Anma töreninde 15 Temmuz şehitleri için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Faaliyet kapsamında TİKA tarafından ayrıca 15 Temmuz Şehitler Çeşmesinin bulunduğu Türkiye Caddesi ve Aydamon halkının kendi imkânlarıyla inşa ettiği ve Fatih Sultan Mehmet ismini verdiği caminin önüne güneş enerjili sokak lambaları yerleştirildi. 

Sonraki Haber

TİKA Türkiye’nin Güvenlik Alanındaki Tecrübelerini Dost Ülkelerle Paylaşmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliği ile Uluslararası Polis Eğitimleri Projesi kapsamında Türkiye’nin tecrübeleri dost ülkelerle paylaşılmaya devam ediyor.   Filistin’de Çevrimiçi "Kaza Yeri Fotoğraflama Teknikleri ve...