Haberler

26 Ekim 2022

Lübnan’da “Doğada Arama Kurtarma Eğitimi” Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İHH Afet Akademisi iş birliğinde Lübnan’da farklı sivil toplum kuruluşlarında görevli personellere yönelik “Doğada Arama Kurtarma Eğitimi” düzenlendi.

TİKA ve İHH Afet Akademisi iş birliğinde Acil Durum ve Afet Müdahaleleri Eğitim Programı (ADAMEP) kapsamında yürütülen “Doğada Arama Kurtarma Eğitimi” programının 3. ve son aşaması olan “Eğitmen Eğitimi” etabı tamamlandı.

Lübnan’ın farklı bölgelerinde acil ve insani yardım faaliyetleri yürüten Şuur ve Teselli, İslam Tıp, Şifa ve Lübnan Güvenlik Derneği adlı sivil toplum kuruluşlarında görev alan 36 personele yönelik düzenlenen program, İHH Afet Akademisi’nden 7 eğitmenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitimlerin sonunda düzenlenen sertifika törenine; TİKA Beyrut Koordinatörü Orhan Aydın, İHH Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kaya, İHH Afet Yönetiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kars, İHH Afet Akademisi eğitmenleri, dernek temsilcileri ve kursiyerler katıldı.

17-21 Ekim 2022 tarihleri arasında süren eğitimler boyunca, kazazedeyi makara sistemleriyle kurtarma, birbirinin devamı emniyet noktaları kurarak kurtarma, düz havai hat kurarak kurtarma, eğimli havai hat kurarak kurtarma, etkili sunum teknikleri anlatıldı.

Sonraki Haber

TİKA ve Türkiye Adalet Akademisi iş birliği ile düzenlenen “Adalet Hizmetleri Eğitim Programı (AHEP)” tamamlandı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Türkiye Adalet Akademisi iş birliğinde düzenlenen “Adalet Hizmetleri Eğitim Programı (AHEP)” kapsamında Bosna Hersek Federasyonu, Bosna Hersek Sırp Cumhuriyeti, Karadağ ve Sırbistan Cumhuriyeti hâkim ve savcılarına yönelik düzenlenen...