Haberler

25 Haziran 2016

Maldivler’de Bulunan Makunudhoo İlköğretim Okuluna Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Maldiv Cumhuriyeti Makunudhoo Adası’nda bulunan ve daha önce laboratuvarı olmayan Makunudhoo İlköğretim Okuluna Maldivler Eğitim Bakanlığı standartlarına uygun olarak bir laboratuvar binası inşa edilerek, gerekli ekipman ve malzemeler de temin edildi.

Maldiv Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan ve 1960 yılında faaliyete başlayan okul Makunudhoo adasının önde gelen eğitim kurumlarından birisi olmakla birlikte ülkenin maddi imkanlarının yetersizliği nedeniyle bugüne kadar öğrencilerine özellikle fen bilimleri alanında uluslararası standartlarda eğitim verme imkanına sahip değildi. TİKA tarafından sağlanan destekle kurulan laboratuvar fen bilimleri alanında ki eksiklikler giderildi.

Projeyle, Maldivlerin kuzey bölgesinde yer alan yerleşke adalar arasında en donanımlı ve en sağlam binaya sahip olan Makunudhoo İlköğretim Okulu’nun daha iyi şartlar altında eğitim vermesi sağlandı.

TİKA tarafından hem inşası hem de donanımı gerçekleştirilen laboratuvar, Maldiv Cumhuriyeti Parlamentosu Milletvekili Anara Naeem’in himayelerinde, TİKA heyeti, okul yetkilileri, öğrenciler, veliler ve ada sakinlerinin katılımı ile açıldı.

Sonraki Haber

TİKA Tarafından İnşa Edilen Türk Dostluk Köyü'nde İftar

Sri Lanka’da yaşanan terör nedeniyle yerlerinden edilen Müslümanların ikameti amacıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından inşa edilen ve 2015 yılında hizmete verilen Sri Lanka Mannar Tharapuram Türk Dostluk Köyü’nde TİKA desteğiyle iftar...