Haberler

15 Aralık 2017

Meksika Devlet Başkanı Nieto’dan TİKA'nın Deprem Sonrasındaki Yardımları İçin Türkiye'ye Teşekkür

Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’na (TİKA) gönderdiği mektupla, eylül ayında depremin vurduğu ülkelerine yardımlarından dolayı Türkiye’ye teşekkür etti.

TİKA'dan yapılan açıklamaya göre, Nieto mektubunda, TİKA’nın deprem sonrasında yaptığı desteğin, iki ülke halkını birleştirdiğini kaydetti.

Yardımlarından dolayı Türkiye’ye teşekkürlerini ileten Nieto, mektubunda, yardımların, Meksikalıların asla unutmayacağı bir cömertlik davranışı olduğunu ifade etti ve iyi niyet dileklerini sundu.

TİKA, 7 Eylül’de Meksika'da meydana gelen depremin ardından 24 saat geçmeden bölgedeki ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri ulaştırmıştı.

Hükümete bağlı sosyal yardım kuruluşları ve MeksikaKızılhaçının oluşturduğu kriz noktalarına ulaşarak ihtiyaçları tespit eden TİKA, enkaz arama kurtarma çalışmalarında kullanılacak araç gereçler ile hijyenik malzemeler ihtiva eden koliler hazırlamıştı.

Yardım kolileri, başkent Meksiko ve yaklaşık 40 kilometre güneydeki Xochimilco’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştı.

Sonraki Haber

TİKA'dan Ekvadorlu Öğrencilere Deney Ekipmanları Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ekvador’un Carchi Eyaleti’nde faaliyet gösteren San Gabriel de Piquiucho Eğitim Birimi’nin ihtiyaç duyduğu laboratuvar ürünleri ile fizik ve biyoloji eğitim ekipmanların teminini gerçekleştirdi. TİKA, Güney Amerika’da gerçekleştirdiği eğitim...