Haberler

27 Mayıs 2015

Meksiko City'deki Türkiye İlkokulu'na Donanım Desteği

Meksika Birleşik Devletlerinin başkenti Meksiko City’de bulunan Türkiye İlkokuluna Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından donanım desteği verildi.

   Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın Latin Amerika’daki faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 1970 yılında kurulan Meksika Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerine devam eden 13 sınıflı Türkiye İlkokuluna 60 adet masa, 120 adet sandalye ve sosyal faaliyet salonunda kullanılmak üzere bilgisayar, televizyon ve projektör desteğinde bulunuldu. TİKA tarafından yapılan donanım desteği sayesinde öğrencilerin daha iyi bir ortamda eğitim almasına imkân sağlandı.

Donanım desteği verilen Türkiye İlkokulu T.C. Meksika Büyükelçisi Sayın Mustafa Oğuz Demiralp ve TİKA Uzmanlarından oluşan bir heyet ile ziyaret edilerek verilen destek yerinde incelendi. Bahse konu ziyaret kapsamında okul yönetimi ve öğrencileri tarafından heyetimiz için bir gösteri programı tertip edildi. Ülkemiz tarafından verilen destekten dolayı hem bakanlık yetkilileri hem de okul yönetimi teşekkürlerini ilettiler.

 

 

 

 

Sonraki Haber

TİKA Etiyopya'da İlköğretim Okulu İnşa Edecek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da İlköğretim Okulu İnşaatı Projesi yapımı için resmi olarak protokol imzalandı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye standartlarında okul binalarına kavuşmaları için uzun zamandır protokol üzerinde çalışmaların yapıldığı "Addis...