Haberler

29 Mayıs 2018

Mezar ı Şerif’te Yetimlere İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  tarafından Afganistan’ın kuzey bölgesinde yer alan Belh Vilayeti  Mezar-ı Şerif İl Yetimhanesinde bulunan 100 yetim çocuğa iftar programı düzenlendi.

TİKA, Afganistan’da yetimlere yönelik gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. TİKA tarafından yetim çocuklar için yapılan Ramazan İftar Programı, TİKA Mezar-ı Şerif Koordinasyon Ofisinin bahçesinde gerçekleştirildi. İftar Programına TİKA Mezar-ı Şerif  Ofis yetkilileri, Yetimhane yetkilileri ve çocuklar katıldılar.

İftar programına katılan yetim çocuklar iftar sırasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkına  dualar ettiler. Ramazan’ın kimsesiz, ihtiyaç sahibi, öksüz ve yetimlere yardım edilecek ve paylaşım ayı olması dolayısıyla TİKA geleneksel olarak her yıl Ramazan ayında iftarlarını farklı ülkelerde olduğu gibi Afganistan, Mezarı Şerif’te de düzenlemeye devam ediyor.

Sonraki Haber

Kenya’da TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kenya’nın başkenti Nairobi'de Hurlingham Rahma Camisi'nde bölgedeki ihtiyaç sahibi insanlardan ve üst düzey yöneticilerden oluşan 500 kişinin katılımıyla iftar programı düzenlendi. TİKA tarafından düzenlenen programa T.C. Nairobi Büyükelçisi Ahmet...