Haberler

12 Haziran 2018

Mezarı Şerif’te Belh Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğrencilerine İftar

Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansi Başkanlığı (TİKA) tarafından Belh Üniversitesi Edebiyat Fakültesinin Türkoloji Bölümü öğrenci ve idarecilerine iftar programı düzenlendi.

TİKA Mezar-ı Şerif Ofisi bahçesinde düzenlenen programa TİKA İç Denetçisi Mehmet Yasin Erdoğan, TİKA yetkilileri, Belh Üniversitesi Türkoloji Bölüm Başkanı Ziya Kaysari, Üniversitesi hocaları ve öğrenciler katıldı.

Türkoloji Bölümü öğrencileri TİKA’ya kendileri için düzenlenen özel iftar programı için memnuniyetlerini belirtiler. TİKA Ramazan Ayı dolayısıyla Afganistan Mezarı Şerif’te Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında  yetimhanede kalan kimsesiz çocuklara, üniversite yurtlarında kalan öğrencilere ve devlet erkanına geleneksel olarak düzenlediği iftar programları düzenledi. Rahmet ve paylaşma ayı Ramazan ayının ruhuna uygun olarak ekmeğimiz ve soframız gönül coğrafyamız ile paylaşıldı.

Sonraki Haber

Gine Bissau'da 1.000 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gine Bissau’da 1.000 aileye gıda yardım paketi dağıtımı gerçekleştirildi. TİKA ile Gine Bissau Ulusal İmamlar Birliği Başkanlığı işbirliğinde Gine Bissau’da 3’ü başkent Bissau, 1’i başkente 100 km...